221 ученик сместени во ОУД „Лазар Лазаревски“

Континуираното подобрување на условите за престој на учениците во ученичкиот дом и големиот број на активности реализирани во изминатиот период, резултираше со огромен интерес за сместување во ОУД „Лазар Лазаревски“ Велес. Капацитетот е 100% исполнет. Сместени се вкупно 221 ученици...

ОДРЖАН СОСТАНОК СО УЧЕНИЦИТЕ КОИ ЗА ПРВПАТ ОВАА УЧЕБНА ГОДИНА СЕ ДЕЛ ОД ОУД,,ЛАЗАР ЛАЗАРЕВСКИ" ВЕЛЕС!

На ден 10.09.2015 год. (четврток) во просториите на ОУД „Лазар Лазаревски“ Велес се одржа заеднички состанок на директорката со оние ученици кои за првпат оваа учебна година се сместија во Ученичкиот дом.

24-годишнината од суверена, независна и самостојна Република Македонија

Делегациjа на ОУД ,,Лазар Лазаревски" Велес во чест на 24-годишнината од суверена, независна и самостојна Република Македонија, денес положи цвеќе и оддаде почит на загинатите борци во Спомен-костурницата.Нека ни е вечна Татковината!