ОУД „ЛАЗАР ЛАЗАРЕВСКИ“ ВЕЛЕС ЗАПОЧНА СО ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА 8-МИ СЕПТЕМВРИ, ДЕНОТ НА ДРЖАВНОСТА НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!

По повод 8-ми Септември-Денот на државноста на Република Македонија, учениците сместени во ОУД„Лазар Лазаревски“ заедно со својот воспитувач, изработија „sиден весник“ преку кој ја изразија љубовта и посветеноста кон својата татковина.

ПОТПИШАН МЕМОРАНДУМ ЗА СОРАБОТКА

ПОТПИШАН МЕМОРАНДУМ ЗА СОРАБОТКА ПОМЕЃУ ОУД „ЛАЗАР ЛАЗАРЕВСКИ“ ВЕЛЕС И ССОУ„КОЛЕ НЕДЕЛКОВСКИ“ ВЕЛЕС!

ОУД „Лазар Лазаревски“ Велес - подготвен за почетокот на новата учебна година!