Програма по повод Денот на Домот

Со пригодна програма и доделување на награди од ликовниот конкурс на тема „Мојата идна професија“ одбележан Денот на Домот

Делегација од ОУД„Лазар Лазаревски“Велес во чест на Патрониот празник 25-ти Октомври, положи цвеќе на монументалниот споменик - Спомен костурница Велес.

Директорот на ОУД „Лазар Лазаревски“ Велес организираше прием за гостите од средното стручно училиште „Станислав Сташица“ од Новогард, Р.Полска

Денес, 16.09.2015 година (среда), Директорот на ОУД „Лазар Лазаревски“ Велес организираше прием за гостите од средното стручно училиште „Станислав Сташица“ од Новогард...