Програма по повод Денот на Домот

Со пригодна програма и доделување на награди од ликовниот конкурс на тема „Мојата идна професија“ одбележан Денот на Домот

Делегација од ОУД„Лазар Лазаревски“Велес во чест на Патрониот празник 25-ти Октомври, положи цвеќе на монументалниот споменик - Спомен костурница Велес.

ВТОРО МЕСТО ВО КОШАРКА ЗА ОУД „ЛАЗАР ЛАЗАРЕВСКИ“ ВЕЛЕС!

На ден 09.04.2016 година(сабота) во Ученичкиот дом „Крсте П.Мисирков“ Кавадарци, во рамките на Домската спортска лига, се одиграа натпреварите во кошарка во кои учество земаа 7 ученички домови. Нашиот ученички дом го освои второто место. ЧЕСТИТКИ!