УД „ЛАЗАР ЛАЗАРЕВСКИ“ ВЕЛЕС

КОНКУРС за прием на ученици во јавните ученички домови во Република Македонија за учебната 2015/2016 година

РЕКОНСТРУКЦИЈА НА ПАТЕКА ВО ДВОРОТ НА ОУД „ЛАЗАР ЛАЗАРЕВСКИ“ ВЕЛЕС!

Согласно Годишната програма за работа на ОУД„Лазар Лазаревски“, а во склоп на акциските планови како стратешка цел за подобрување на инфраструктурата на Ученичкиот дом, овие денови отпочната е реконструкција на патека во дворот на Ученичкиот дом. Со ова ќе се зголеми квалитетот за престој на учениците во Домот.

ЌЕ СЕ ПОСТАВАТ СОНЧЕВИ КОЛЕКТОРИ

УЧЕНИЧКИОТ ДОМ ЛАЗАР ЛАЗАРЕВСКИ Е СЛЕДНАТА ИНСТИТУЦИЈА НА КОЈА ЌЕ СЕ ПОСТАВАТ СОНЧЕВИ КОЛЕКТОРИ!