Актуелно

Конкурс за прием на ученици во јавните ученички домови во република македонија за во учебната 2015 / 2016 година

За нас

ОУД “Лазар Лазаревски” Велес е воспитно - образовна установа за прифаќање на редовните ученици од четирите средни училишта во градот

Управен одбор

Од Совет на Општина Велес, Од МОН,
Од МОН Од Совет на воспитувачи,
Од Совет на родители

Погледнете ја нашата галерија

Соопштенија

Ова е пример текст. Заменете го со ваша содржина. Само кликнете врз ова поле и додадете свој текст.

БЛАГОДАРНИЦА НА ОУД„ЛАЗАР ЛАЗАРЕВСКИ“

На сцената на амфитеатарот во Младинскиот парк во Велес на ден 04.07.2015 година беше затворен 12-от Интернационален фолклорен фестивал „Велес 2015“. На петдневниот фестивал, во организација на Општина Велес под покровителство на Министерството за култура, а во рамки на манифестацијата „Велес-Град на културата-2015“ ...

ОГРОМЕН ИНТЕРЕС ЗА ПРЕСТОЈ НА УЧЕНИЦИТЕ ВО ОУД „ЛАЗАР ЛАЗАРЕВСКИ“ ВЕЛЕС!

ФОЛКЛОРЕН ФЕСТИВАЛ „ВЕЛЕС“ 2015!

ОУД„ЛАЗАР ЛАЗАРЕВСКИ“ ВЕЛЕС - ПОДГОТВЕН ЗА ПРЕЧЕК НА ГОСТИТЕ НА 12-ТИОТ ИНТЕРНАЦИОНАЛЕН ФОЛКЛОРЕН ФЕСТИВАЛ „ВЕЛЕС“ 2015!

Најнови вести

Учениците и вработените
од ОУД„Лазар Лазаревски“-Велес го одбележаа Светскиот ден на чистењето 15 Септември

Сведоштва