ВТОРО МЕСТО ВО КОШАРКА ЗА ОУД „ЛАЗАР ЛАЗАРЕВСКИ“ ВЕЛЕС!

На ден 09.04.2016 година(сабота) во Ученичкиот дом „Крсте П.Мисирков“ Кавадарци, во рамките на Домската спортска лига, се одиграа натпреварите во кошарка во кои учество земаа 7 ученички домови. Нашиот ученички дом го освои второто место. ЧЕСТИТКИ!

ОУД„ЛАЗАР ЛАЗАРЕВСКИ“-ДЕЛ ОД НАЦИОНАЛНАТА АКЦИЈА „МАКЕДОНИЈА БЕЗ ОТПАД 2015“!

Директорот на ОУД „Лазар Лазаревски“ Велес организираше прием за гостите од средното стручно училиште „Станислав Сташица“ од Новогард, Р.Полска

Денес, 16.09.2015 година (среда), Директорот на ОУД „Лазар Лазаревски“ Велес организираше прием за гостите од средното стручно училиште „Станислав Сташица“ од Новогард...