Актуелно

Конкурс за прием на ученици во јавните ученички домови во република македонија за во учебната 2015 / 2016 година

За нас

ОУД “Лазар Лазаревски” Велес е воспитно - образовна установа за прифаќање на редовните ученици од четирите средни училишта во градот

Управен одбор

Од Совет на Општина Велес, Од МОН,
Од МОН Од Совет на воспитувачи,
Од Совет на родители

Погледнете ја нашата галерија

Соопштенија

ОУД „ЛАЗАР ЛАЗАРЕВСКИ“ ВЕЛЕС ЗАПОЧНА СО ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА 8-МИ СЕПТЕМВРИ, ДЕНОТ НА ДРЖАВНОСТА НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!

По повод 8-ми Септември-Денот на државноста на Република Македонија, учениците сместени во ОУД„Лазар Лазаревски“ заедно со својот воспитувач, изработија „sиден весник“ преку кој ја изразија љубовта и посветеноста кон својата татковина.

ПОТПИШАН МЕМОРАНДУМ ЗА СОРАБОТКА

ПОТПИШАН МЕМОРАНДУМ ЗА СОРАБОТКА ПОМЕЃУ ОУД „ЛАЗАР ЛАЗАРЕВСКИ“ ВЕЛЕС И ССОУ„КОЛЕ НЕДЕЛКОВСКИ“ ВЕЛЕС!

ОУД „Лазар Лазаревски“ Велес - подготвен за почетокот на новата учебна година!

Најнови вести

Учениците и вработените
од ОУД„Лазар Лазаревски“-Велес го одбележаа Светскиот ден на чистењето 15 Септември

Сведоштва